A konzultáció elején jeleztük a munkáltató felé, hogy jellenleg van hatályos utasítás a vonatkísérő személyzet ellenőrzésére és nem értjük, hogy miért akarják ezt felülírni, különös tekintettel a megjelent „spicli utasításra” (Bejelentő Etikai kódex).
A konkrét felvetések:
A parancskönyvi rendelkezés értelmezése során felmerült, hogy az ellenőrzést végzőnek nem is kell a helyszínen lennie: „Az ellenőrzött munkavállalók az ellenőrzés tényéről értesítést kapnak”. Ha az ellenőrzést végző és az ellenőrzőt személyesen találkoznak, miért kell külön értesíteni az ellenőrzöttet?
„Az ellenőrzések megállapításai, az intézkedés egyesével kezelhetők: az ellenőrzött egyetért, nem ért egyet. A kapott ellenőrzési lapon az alapértelmezett érték: egyetért. Egyet nem értés esetén rövid indoklást kötelező megadni.”
Miért a jegyvizsgálónak kell az „ártatlanságát” alátámasztani, miért nem a vádat kell bizonyítani?
A munkáltató válaszában elmondta: Nem kívánták az érvényes ellenőrzési utasítást felülírni, az ellenőrzésnek a helyszínen kell történnie ezt a tényt bedolgozzák a rendelkezésbe.
Ha a megállapításokkal a jegyvizsgáló nem ért egyet, a szolgálat végéig tudja ezt megindokolni. Így lehetősége van átgondolni, illetve segítséget is kérni.
Borítókép: Internet