Kedves Balázs!
Kérdésem a következő:
- ha munkáltató csak így változik mint most a Gépész/ Trakció a START-ba be integrálódott
- csak munkáltató jogkör gyakorló, amiről az értesítés megkapva
- a munkakör változott de erről új munkakörit még nem kaptunk mit ír a törvény van erre valami határidő , illetve amivel nyugtatnak addig felelősségre nem vonhatnak stb
Mi erről a véleménye, ez milyen formában szabályos.
Amúgy az új munkaköri bér kategóriával járna.
Nem az én esetem eddig külsős felvigyázó volt , de ahová telephely kihelyezték ott nincs ilyen munkakör mivel felvigyázó munkakör létezik ez a két kategória nem egyforma.
Igaz START az egyik is és a másik is JBK-nál van külsős felvigyázó, TVSZK-nál pedig felvigyázó munkakör , a feladat sem ugyanaz.
Elég furcsa….. állítólag a humán intézi , de meddig és mikor ?
Üdvözlettel:
Kedves Kérdező!
A munkaköri leírásra vonatkozó tájékoztatási kötelezettség az Mt 46§ -ban szerepel. Ennek megfelelően a munkaviszony kezdetétől számított 15 napon belül írásban tájékoztatni a munkavállalót a munkaköri feladatairól. Az Mt 58 § szerint a módosításra is irányadóak a kötésre vonatkozó rendelkezések. Egyebekben a 38§ külön is nevesíti ezt a kötelezettséget jogutódlás esetén.
A kollégák követeljék a munkáltatótól az írásbeli tájékoztatást.
A felelősségről: Az a tény, hogy a nincs munkaköri leírás, azt jelenti, hogy a munkavállaló a jelenleg hatályos munkaköri leírása szerint dolgozik. A munkaszerződés megkötése során a feleknek két dologban kell megállapodnia: Bérben és a munkakörben. Ezért, ha a munkaköri feladatok hivatalosan nem változnak meg, a korábbi leírásban foglaltak az irányadók a változásig.
Amennyiben a kolléga alapbére változik, akkor ahhoz hozzá kell járulnia. (Tehát, a bércsökkentés nem automatikus, ahhoz közös megegyezéses módosítás kell. Ha a kolléga nem fogadja el, akkor vagy marad minden a régiben, vagy a munkáltató megszűntetheti a jogviszonyt –átszervezésre hivatkozva, felmondás útján, tehát végkielégítés fizetése mellett.)